Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlína, 3. kolo, Po 28.9.2020

3:2

(1:0, 2:1, 0:1)

Sestava: Lukáš Stojar (Vít Švestka) - David Buráň, Patrik Vaněk, Jakub Uhříček, Oldřich Horák, Matěj Tomek, Radim Budil - Jan Mikulec, Vojtěch Kadlic, Martin Bařinka, Richard Vaculín, Patrik Kotek, Dominik Matula, Milan Šiller, Ondřej Macharáček, Michal Klusák, David Pavlůsek, Filip Stiksa, Michal Hlaváč, Patrik Řehoř
Sestava: Jakub Bartošek (David Straník) - Adam Šidák, David Vlček, Jan Odvářka, Adam Grman, Tomáš Dittrich, Jiří Novák - Roman Bednář, Matěj Šidák, Tomáš Račický, Filip Ondráček, Martin Biolek, Marcel Štěpánek, David Jarolím, Jan Vaverka, Lukáš Petrčka, Matěj Florek, Liridon Dupljaku, Luboš Karásek
Branky a nahrávky: 13. Michal Klusák (Patrik Kotek, Richard Vaculín), 24. Matěj Tomek (Michal Klusák, Patrik Kotek), 24. Milan Šiller (Filip Stiksa) - 36. Roman Bednář (Matěj Šidák, Matěj Florek), 51. Marcel Štěpánek. Rozhodčí: Tomas Šico - Libor Halás, Leon Wesley. Vyloučení: 3:8, navíc Tomáš Dittrich (SVB) 10. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Ve druhém domácím zápase přivítali Broďané Velkou Bíteš. V první třetině byli hosté sice aktivnější, přesto to byli domácí, kdo se dostal do vedení. Ve 13. minutě byl na správném místě Michal Klusák, aby doklepl do sítě odražený puk.
Začátek druhé třetiny Spartaku opět vyšel. Hosté museli na trestnou za vyhození puku a přestože přesilovka zůstala nevyužitá, v následující minutě Klusák zavezl po pravé straně puk do útočného pásma a Matěj Tomek neměl problém jeho přihrávku nasměrovat do sítě. Navíc za necelou minutu Stiksa napodobil Klusákův průnik po pravé straně a kapitán Milan Šiller zvýšil náskok na tři branky. Do půli zápasu byli hosté v útlumu, postupně ale začali opět vystrkovat růžky a odměnou jim byl gól na 1:3.
V poslední třetině Velká Bíteš nevzdávala boj o body, výborné zákroky Stojara, často s velkým štěstím a nedůraz hostů zachránily Spartak od pohromy. Hosté pouze snížili na rozdíl jednoho gólu. Závěrečný tlak Bíteše se nekonal. Nedisciplinovanost jim nedovolila dohrát zápas v pěti hráčích.

Hlas hlavního trenéra Jaroslava Balaštíka: Důležité vítězství a 3 body do tabulky. S maximálním nasazením jsme vydrželi 30 minut a do té doby jsme měli zápas pod kontrolou. Po snížení soupeře na 3:2 jsme byli rádi, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Nedaří se nám zatím přesilovky a na nich musíme v trénincích zapracovat.