Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlína, 2. kolo, So 26.9.2020

HOKEJ Uherský Ostroh - HC Spartak Uherský Brod

2:3

(2:0, 0:1, 0:2)


Sestava: Michal Šurý (Martin Peprník) - Zbyněk Žabčík, Tomáš Andrýsek, David Rauš, Radek Kučera - Marek Rauš, Jakub Zalubil, Roman Frolek, Vít Mika, Lukáš Zalubil, Erik Juračka, Lumír Galuška, Petr Flora, Pavel Flora, Marek Kučera, Filip Stránský, Vilém Galuška
Sestava: Lukáš Stojar (Karel Málek) - David Buráň, Jan Heča, Radim Budil, Jakub Uhříček, Oldřich Horák, Matěj Tomek - Dominik Matula, Milan Šiller, Ondřej Macharáček, Jan Mikulec, Filip Stiksa, Martin Bařinka, Michal Hlaváč, Patrik Řehoř, Patrik Kotek, Vojtěch Kadlic, Richard Vaculín, Michal Klusák
Branky a nahrávky: 2. Vilém Galuška (Vít Mika), 13. Vít Mika (Vilém Galuška) - 21. Filip Stiksa (Lukáš Šiller, Radim Budil), 45. Jan Mikulec (Dominik Matula, Michal Hlaváč), 55. Dominik Matula (Oldřich Horák). Rozhodčí: Filip Čech - Lukáš Goňa, Radek Jurčík. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.

Zápas Ostrohu proti Spartaku se kvůli covidovým opatřením odehrál na uherskohradišťském zimním stadionu. Na začátku zápasu to vypadalo, že Ostrožanům nebude vůbec vadit absence domácího prostředí. Ve druhé minutě se protáhl po pravé straně Mika, krásně naservíroval na levou stranu Vilému Galuškovi a ten z první zavěsil za bezmocného Lukáše Stojara v bráně Spartaku. Naštěstí se v následujících minutách neopakovala gólová smršť z posledních vzájemných domácích zápasů Ostrohu proti Brodu. Přesto domácí stihli přidat v první třetině jednu branku. Vilém Galuška zachytil rozehrávku a po jeho střele dorazil pohotově puk do brány Vít Mika.
Začátek druhé třetiny přinesl Spartaku naději. Šiller našel Filipa Stiksu za vysunutou obranou Ostrohu a Šurý byl na jeho forhendový blafák krátký. Zlepšená hra Broďanů byla příčinou krásného útočného hokeje týmů z obou stran. Jenže brankáři na obou stranách dokázali všechny šance likvidovat. Ve druhé třetině navíc dostaly oba týmy první přesilovky. Domácí i hosté byli nakonec rádi, že ve svých početních výhodách neinkasovali. Na konci třetiny se skvělý Stojar nenechal rozhodit aktivním Mikou a vychytal naději Spartaku do poslední třetiny.
Ve třetí části Broďané přidali ještě víc na tempu. Odměnou jim byla vyrovnávací branka ve 45. minutě. Dominik Matula zavezl puk v přesilovce do útočného pásma, našel Jana Mikulce najetého mezi kruhy a ten se nemýlil. Šance Ostrohu tlačícího se do útoku likvidoval spolehlivý Stojar, Spartak hrozil protiútoky. V 55. minutě Olda Horák vystřelil z levé strany, vyražený puk chtěli Ostrožané rychle vyhodit, našli ale jenom hokejku Dominika Matuly a ten s ledovým klidem zavěsil za ležícího Šurého. Na konci zápasu dokázali Ostrožané ve vlastním oslabení při odvolaném brankáři vyvinout tlak a Vilému Galuškovi chyběly centimentry, aby srovnal.

Hlas trenéra Jaroslava Balaštíka: Po slabé první třetině se náš výkon začal zvedat. Pomohl nám gól hned po přestávce, díky němuž jsme se vrátili do zápasu. Od té chvile si kluci začali víc věřit a šli za vítězstvím. Výkon všech gradoval ve třetí třetině, kdy jsme dvěma góly otočili výsledek a zaslouženě zvítězili.
error

Staň se naším fanouškem i na sociálních sítích!