Situace brodských týmů před finišem sezony

Hokejovým týmům Spartaku finišují soutěže, čímž se dostáváme do závěrečné části letošní hokejové sezony.

Muži si zatím drží postupovou pozici do play-off. Do vyřazovací části postupuje 8 celků. Na začátku sezony si Broďané připisovali povinné body se slabšími soupeři. V polovině základní části muži získali nečekané body navíc po výhrách nad silným Uherským Ostrohem a doma s Boskovicemi, přišly ale i zaváhání se slabšími týmy. Spartak je zatím na sedmé pozici, nyní musí bodovat se sousedy v tabulce.

Dorost skončil v základní skupině na první nepostupové pozici. Čekaly je tedy pouze boje o umístění. V této šestičlenné skupině se postupem času vytvořil v čele blok 4 týmů, mezi nimiž je kromě brodských hokejistů favorit skupiny HC Orli Znojmo, Hodonín a béčko brněnské Techniky. Právě s těmito soupeři sehráli dorostenci zatím nejlepší zápasy. Na přelomu roku nejprve doma přehráli v kvalitním zápase Techniku Brno 4:2, v Hodoníně pak vyhráli 5:4 po samostatných nájezdech. S nejsilnějším Znojmem doma dotáhli nepříznivě se vyvíjející se zápas do dalších nájezdů, ve kterých ale byli už úspěšnější hosté a brali vítězství 3:4.

Starší žáci byli v základní skupině úspěšnější. Dokázali vybojovat postup do nadstavbové skupiny. Bohužel tým starších žáků se potýká celou sezonu s marodkou. V základní skupině se s tím ještě dokázali srovnat a postoupit. V nadstavbové skupině, kde soupeří například s Kometou Brno, Technikou Brno, Zlínem nebo Vsetínem, je zřejmé, že jakmile není tým kompletní, je šance bodovat velmi malá. Přesto už mají kluci za sebou první úspěchy. Před vánoci v plné sestavě odehráli skvělý zápas na hřišti tehdejšího lídra skupiny Vsetína. O body přišli nešťastně až v poslední třetině a prohráli 5:4. V následujícím klání se jim doma ještě s Brumovem bodovat nepodařilo. Další domácí zápas s Uherským Ostrohem, který se taky týden před utkáním potýkal s marodkou, ale už ovládli a s chutí hrající kluci vybojovali první body do tabulky po jednoznačném vítězství 12:1.

Mladší žáci zažívají velmi úspěšnou sezonu. Rozlosování mají stejné jako starší žáci a soupeří se stejnými týmy. Kádr doplňují nejlepší hráči z pátých tříd. A vedou si výsledkově velice dobře, se silnými soupeři hrají často vyrovnané zápasy. V nejlepších kláních porazili Techniku Brno na jejich hřišti 11:1, Brumov z Brodu odjížděl s porážkou 10:2. Kluci a jedno děvče ale zažívají nejnapínavější zápasy se zlínskými Berany. Se zlínským áčkem se letos setkali už 4x a utkání vždy skončilo rozdílem maximálně dvou branek. V zatím posledním utkání Zlín otočil zápas až v poslední třetině a zvítězil 7:6. Celková bilance mladších žáků se Zlínem je 1 výhra, 1 remíza a 2 prohry.

Brod má zastoupení i ve všech nejmladších kategoriích. Hraje zde tým druhých, třetích, čtvrtých i pátých tříd. Na výsledek se v těchto soutěžích nehraje. Nejmenší děti se mohou těšit na tradiční Zlatou brusličku. Letošní ročník se koná v sobotu 26.3. od 11:45. Akce je pro všechny děti od 3 do 7 let. Děti by si měly přinést brusle, přilbu a rukavice. Všichni zúčastnění dostanou sladkou odměnu a drobné dárky.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
error

Staň se naším fanouškem i na sociálních sítích!