Hodnocení sezóny 2018/19 – muži

Letošní soutěž mužů byla rozšířena o mužstva Brumova-Bylnice, Hodonína a Březiny, z čehož vyplynulo i více utkání v základní části. Základ mužstva tvořili vesměs odchovanci brodského hokeje doplnění o hráče ze Zlína, kteří působili v loni v extralize juniorů Zlína a dva zkušené obránce Luboše Vosátka a Pavla Mojžíše, kteří měli za sebou extraligové zkušenosti z tuzemské ligy i ze zahraničí. Do branky se nám vrátil Karel Málek. Během základní části doplnili mužstvo ještě Jakub Kužílek a Michal Hlaváč.

Mužstvo se prezentovalo v základní části střídavými výkony. Přišlo výrazné omlazení v útoku a zkušenost do obrany. Během první poloviny základní části se mužstvo sehrávalo a zvykalo si na sebe, tvořila se nová parta hráčů a skládaly se nové formace. Ne vždy jsme odehráli špatné zápasy, ale skončily pro nás špatným výsledkem. Tím jsme ztráceli zbytečné body, které nám v závěru mohly pomoci k lepšímu umístění a výchozí pozici pro play off. Ve druhé polovině základní části se naše hra trošku stabilizovala, utvořily se vcelku pevné pětice a snažili jsme se kádr držet v širším počtu hráčů, kvůli zraněním a pracovnímu vytížení některých hráčů, aby se neopakovala situace loňského play off, kdy jsme dohrávali na 13-14 hráčů. Ve druhé polovině a hlavně v jejím závěru jsme se prezentovali zlepšenou hrou (kromě tolik kritizovaného zápasu s Ostrohem) a povedenými zápasy jsme nakonec uhráli 6. místo po základní části a získali 41 bodů. Celou soutěž jsme se bohužel potýkali s proměňováním šancí, důrazem před brankou jak v útočném, tak i obraném pásmu a to vidím jako naši slabou stránku. Nemáme bohužel v útoku ani vysoké ani silové hráče, vše musíme nahradit dobrým pohybem a souhrou. V obraně jsme i vyšší hráče měli, ale hra tělem a důraz bohužel nebyl silnou stránkou. I přes tyto nedostatky a v podstatě s polovinou nového mužstva jsme uhráli lepší výsledek po základní části než v minulém ročníku. A za to patří mužstvu poděkování.

Snažili jsme se o útočné pojetí hokeje, ale bohužel někdy jsme v obranné části pokulhávali oproti minulým sezónám, ale ne jenom v práci obránců, ale zaostávala nám součinnost v obranné činnosti útočníků.

Po základní části mužstvo vstoupilo do play off z šestého místa a soupeřem mu bylo mužstvo Uherského Ostrohu, třetí tým po základní části. V utkáních play off  jsme se zaměřili více na defenzivní činnost a byl vidět určitý posun v kvalitě obranné hry. Myslím, že zápasy s Uherským Ostrohem nabídly divákovi zajímavé souboje, jak na soupeřově hřišti, tak i na domácím. Výsledkově byla všechna utkání vcelku vyrovnaná a rozhodovaly chyby, kterých jsme udělali bohužel víc a soupeř nás porazil 2:1 na zápasy.

Co na závěr.

Moje tříleté působení u mužstva končí (bohužel bez výrazného úspěchu). S další sezónou se bude potýkat nový trenér, kterému přeji hodně štěstí, správnou ruku při výběru nových hráčů, hodně vyhraných zápasů a plný stadion spokojených diváků. Mužstvo, pokud zůstane pohromadě má v sobě potenciál do budoucnosti, ale je potřeba, aby si hráči uvědomili, že přesunem do kategorie mužů nemají splněno a dál už nestačí jenom setrvačnost. Dnešní úroveň krajského přeboru šla hodně nahoru, což dokazovaly zápasy a mužstva jako Velké Meziříčí, Hodonín, Boskovice, Uherský Ostroh, Kroměříž a i další mají opravdu velmi dobrou kvalitu. Je potřeba na sobě neustále pracovat a hlavně mít v sobě pokoru a ochotu pracovat. Mrzí mě, že jsme fanouškům neudělali větší radost během těch tří let, že si určitě zasloužili alespoň semifinále (hlavně v první sezóně po druhém místu v základní části), ale bohužel i takový je sport.

Chtěl bych tímto ještě jednou poděkovat všem fanouškům, hlavně těm několika nejvěrnějším, kteří za námi cestovali na stadiony soupeřů a vždy nás hlasitě povzbuzovali za jakéhokoli stavu a vytvořili nám i na venkovních hřištích domácí prostředí. Zvláště v play off nás z toho všechny až mrazilo a vyburcovalo k těm nejlepším výkonům.

Chci také poděkovat všem hráčům za ochotu a trpělivost, obětovat svůj volný čas klubu a pracovat na trénincích, i když vím, že to mnohdy nemají z různých důvodů lehké. Dále všem spolupracovníkům z realizačního týmu, bez kterých by to vše nebylo možné. Asistentu trenéra Milanu Kubišovi za trpělivost a pomoc, kdykoli bylo potřeba, aby jako asistent ještě naskočil do hry a pomohl klukům, ač už nemusel, nikdy neodmítl a byl vždy nápomocen. Oběma vedoucím týmu Jiřímu Obadalovi i Romanu Pochylému, že se starali o materiální chod mužstva, zabezpečovali servis pro hráče a další činnosti, bez kterých by to prostě nešlo. Taktéž děkuji i panu Hečovi, že nám vždy předkládal a zpracovával statistiky mužstva a byl nám nápomocen na střídačce. V poslední řadě bych poděkoval za nás za všechny Miloši Gureňovi, jako předsedovi klubu, bez kterého by nebyl klub v takové kondici, v jaké nyní je, jeho pracovitost a snaha je motorem celému hokejovému výboru dosáhnout co nejlepších výsledků ve všech kategoriích od přípravky až po muže. Přeji co nejvíce spokojených fanoušků, rodičů a hlavně dětí celému klubu.

Zbyněk Kůdela

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na
error

Staň se naším fanouškem i na sociálních sítích!