Vyloučení: 8:6, Využití: 0:3, Oslabení: 0:0

UHERSKÝ BROD: Zubo (Stojar) – Gureň, Surý “A“ – Kubiš, Bumbál – Tomek, Heča –  Vaculín, Klusák, Ondra – Ondráček, Šiller “C“, Pšurný – Pavlůsek, Holík, Hladiš –  Vaněk. Trenér: Z. Kůdela

VELKÁ BÍTEŠ: Alexa (Bartošek) – Odvářka, Grman, Košecký, Novák, Buďa „C“, Trnka – Šidák, Petrčka, Pospíšil M. „A“, Štěpánek, Touška M., Pospíšil P., Touška J., Grmela. Trenér: Z. Pirochta

Rozhodčí: Kolečkář – Goňa, Poláček

• 2. min – začínáme faulem, Richard Vaculín za hákování sníží stav našich hráčů na 4
  • 3. min – Bíteš těží z výhody, rozehrává kombinaci a usazuje se v našem obranném pásmu, naše čtveřice nedokáže vyhodit, další střela od modré, která prolétne celým pásmem a puk zapluje až do naší sítě, prohráváme 0:1
  • 6. min – v další části se hraje opatrný hokej, hráči se vzájemně hlídají
  • 8. min – Holík s Hladišem vyráží na steč, situace 2 na 2, Radek ihned za modrou zvolí střelu, gólman soupeře ji vyráží
  • 10. min – hosté se vymaňují z obranného pásma a ujíždí 2 na 1, rychlonohý Klusák se poctivě vrací a obětavým vypíchnutím už v našem pásmu zabraňuje slibné šanci
  • 11. min – pětky se protáčí, ale přichází další nájezd 2 na 1, útočník tentokrát objíždí naši bránu vytlačen Zubem a vrací na osu, Lukáš se nestíhá vrátit a soupeř trefuje z odkryté klece pouze tyčku, zimák si oddechl, Heča přitom ovšem fauluje
  • 11. min – vhazování u nás, hosté po buly nahazují puk na bránu a Zubo ve snaze jej odehrát až do rohu či do ochranné sítě máchne holí a míjí puk, který tak končí za brankovou čarou, prohráváme 0:2, škoda
  • 12. min – útočíme, Vaculín zahákován, máme možnost snížit
  • 12. min – prohráváme buly, Bíteš vyhazuje jen za modrou, najíždíme zpět, Ondráček z levého kruhu střílí, gólman chytá do lapačky
  • 12. min – vyhráváme buly, Pšurný střílí z levého kruhu a opět lapačka gólmana
  • 12. min – vyhráváme další buly, Heča pálí od modré, jemná teč a puk letí těsně vedle brány
  • 13. min – i po přesilovce zůstáváme v pásmu, opět střílí Ondráček, tentokrát z velkého úhlu, Alexa skryje puk ve výstroji
  • 13. min – další buly, další střela, tentokrát od Tomka, tečovaná vedle, opět tlačíme, zkouší to Bumbál, těsně nad, moc spálených šancí
  • 14. min – hosté mění strany hřiště a zase 2 na 1, tentokrát se vrátil Ondráček a zabránil zakončení
  • 14. min – znovu přebíráme iniciativu, útočíme, Vaculín padá po obranném zákroku soupeře, zavání to sekáním, hlavní sudí nepíská
  • 15. min – hrajeme dál, kombinujeme na jeden dotek Klusák – Vaculín – Ondra a bohužel Alexa, který to chytá, spíše klečí na puku
  • 16. min – soupeř po buly vyváží puk až k nám, Šiller si ho přebírá a zajíždí zpátky až před gólmana a zakončuje nahoru, vyrážečka brankáře však puk vytlačuje mimo kasu, to byla gólovka
  • 17. min – vzájemné fauly na obou stranách, hraje se 4 na 4
  • 17. min – Ondra, ač nevysoký, přetlačuje beka, ale v tísni nezakončil
  • 18. min – Holík v nájezdu si to střihl mezi obránce a proskočil jim, střelu pouze vyráží lapačka, Gureň sjíždí až za bránu, nahazuje Surému mezi kruhy, to už útočí celá čtyřka, střílí, gólman vyráží, zase škoda
  • 19. min – vyloučení se vrací do hry, pořád útočíme, Kubiš střílí od modré přes klubko hráčů, puk poskakuje před bránou a Richard Vaculín ho doklepává do sítě, góóól bouří stadion a snižujeme na 1:2, důležitá branka
  • 20. min – dálkový pokus Pšurného ze středního pásma letí vedle a co to, sporné podražení Kubiše rozhodčí trestá, v poslední minutě se budeme bránit v oslabení, vyšlo to, skóre se naštěstí už nemění
  • 21. min – zahájení II. třetiny, naši jsou připravení na buly a hosté se teprve trousí na led, na tabuli dávno svítí 0 po vypršení 15 min přestávky a hlavní sudí ani nevhazuje ani nevylučuje, to už zvedáme obočí, chce to stejný metr pane rozhodčí
  • 22. min – jsme zatlačeni do obranného pásma, už dlouho, bítešané využívají početní výhodu a po kombinaci prostřelují Zuba nad lapačku a odskakují zase o 2 branky na 1:3
  • 23. min – snažíme se, další nájezd 2 na 1, přihrávku luftem ovšem Vaculín ve velké rychlosti promáchl a soupeř si pomohl faulem, budeme hrát přesilovku
  • 24. min – vyhráváme buly, Gureň střílí, puk je sražený, získáváme ho a opakovačka, úplně stejně, teď navíc dorážíme, ale Kubiš pouze do výstroje Alexovi
  • 25. min – vyhráváme další buly, Kubiš střílí pouze do boční sítě, to diváky zmátlo, někteří už zvedali ruce
  • 26. min – střelbostroj pokračuje, Kubiš, pak Heča, pořád nic, soupeř vyhazuje až k nám a protože ho první dojíždí soupeř musí Zubo z klece a přikrýt ho, ale je za body na vhazování a tak dostává 2 min za zdržování hry, škoda že si na toto pochybení nevzpomněl sudí na začátku třetiny u soupeře
  • 27. min – ve čtyřech si najíždí Pšurný do prostoru do středního pásma, ale příhra Hladiše byla hodně nepřesná
  • 28. min – jsme v pěti, Kubiš v šanci na ose mezi kruhy a těsně vedle, další střela Kubiše a rovnou do výstroje Alexovi
  • 30. min – chvíli se hraje i u nás, Zubovi odskakuje puk, soupeř ho naštěstí nedorazil, Hladiše na útočné modré nachází přesná kolmice Holíka, Martin objíždí beka a mírně z boku zakončuje nekompromisně pod víko kolem lapačky, snižujeme na 2:3, radost všech je veliká, fanoušci bouří, teď už všichni věří, že to zlomíme
  • 31. min – pokračujeme v obrovském tlaku, hosté se už o nic nesnaží, soustřeďují se pouze na bránění, zavážíme puk, ale zpětná na “slepici“ nenašla nikoho
  • 32 min – Heča střílí od modré, lapačka připravená
  • 33. min – Pšurný přihrává Šillerovi, ten míří nad rameno, ale gólman ho stihl nadzvednout, puk se vrací kolem tyčky zpátky, brankář to nestíhá, máme tam Richarda V., ale tomu jedna hůl beka zabránila čistému gólu a to ještě nevěděl, že ho to bude mrzet i po zápase
  • 34. min – Miloš G. operuje až v útočném rohu, ale jeho snahu sudí brzdí naším vyloučením, tak krosček vypadá většinou jinak, to nebyl od Gureně ostrý zákrok
  • 35. min – v oslabení nám projede soupeř brankovištěm, vhazuje se ve středním pásmu
  • 36. min – Bíteš zaváží puk, ale tentokrát jasný ofsajd na modré neviděl přes našeho beka čárový, to už jsou domácí nervózní, hráči, trenéři i fanoušci
  • 36. min – stále jsme v oslabení, hosté střílí těsně vedle a následnou střelu z druhého kruhu schová Zubo pod betonem, trochu se štěstím
  • 37. min – ještě jeden zákrok Lukáše Z. a pak už puk vyhazujeme do středního pásma, zkoušíme rovnou protiútok a Alexa střelu chytá
  • 38. min – příhra soupeře na červenou na spoluhráče, dobře postavený Surý sráží přihrávku a soupeř přitom po kontaktu teatrálně padá, hlavní sudí přerušuje hru a začíná dlouhá diskuze, Bíteš se domáhá faulu, Brod vysvětluje že bek hrál puk a proto nemohl mít ruce nahoře, celkem logické, do hry vstupují i čárový, debaty neberou konce a k překvapení domácích dostáváme 2 minuty za nedovolené bránění, to ale nebylo správně vyhodnocené
  • 39. min – bráníme výborně, dokonce jedeme ve dvou do brejku, Ondra přihrává Vaculínovi, ten si bravurně pokládá gólmana a zbývá jen zasunout, ale co to, puk mu sjíždí a končí pouze v boční síti, jaká škoda, to bylo na srovnání stavu
  • 40. min – že čárový nepíská další útočný ofsajd hostů už nikoho nepřekvapuje, alespoň hlavní píská držení a budeme poslední vteřiny 2. třetiny dohrávat ve výhodě, tu jsme ale nevyužili
  • 41. min – začátek poslední části nám nevychází, přesilovku nevyužíváme, všechny šance likviduje Alexa, jeho brána je nám zakletá
  • 51. min – Klusák krouží pásmem, nahazuje před bránu, ale nikdo ze spoluhráčů to nečekal
  • 54. min – Bíteš pouze nastřeluje na naši bránu, Lukáš puk raději podržel
  • 55. min – jedeme zpátky, Šiller zkusil podledovku od modré, těsně vedle, držíme puk za bránou, Surý si sjíždí před ni, dostává přihrávku, ale střela mu nevychází a gólman ji vyráží, to mělo být pod víko, tam by asi v kleče nedosáhl
  • 57. min – opět útočíme, takticky nahazujme Gureněm na brankáře a máme buly v pásmu, to vyhráváme, Tomek to zkouší švihem, Alexa to chytá
  • 58. min – Holík projíždím útočným pásmem a hledá vhodnou příležitost, nakonec střílí sám, parádní rána, ale těsně nad
  • 58. min 10 vteřin – máme buly v pásmu a trenér Kůdela si bere oddechový čas, vybírá 5 tak ne 6 hráčů, Lukáš proto odjíždí na střídačku, zkusíme štěstí, hrajeme 6 na 5
  • 59. min – Šiller vyhrává buly na Kubiše, ten po modré posílá Gureňovi, střela, Alexa ji chytá do lapačky
  • 59. min – úplně stejný model Šiller – Kubiš – Gureň a tentokrát levý beton gólmana vyráží puk a obránce ho vyhodí za modrou, sbíráme ho a jedeme zpátky, hosté faulují
  • 58. min 46 vteřin – přesilovka 6 na 4, buly opět vyhráváme, Kubiš nahazuje před bránu na dorážku, gólman puk chytá
  • 59. min 06 vteřin – stále jsme v pásmu, další faul soupeře, to už bude přesilovka 6 na 3!
  • 60. min – buly je opět naše, střela Gureně, gólman vyráží vysoko až do ochranné sítě
  • 60. min – zase vyhráváme buly, zase střela Gureně, tentokrát lapačka Alexe
  • 60. min – poslední vhazování, snažíme se puk nějak protlačit do sítě, ale nejde to, nejde, dneska to prostě nevyšlo

Smolný zápas, v podstatě celé utkání tvoříme hru, tlačíme soupeře, šancí jak na celé play-off, ale nedokázali jsme ani srovnat a tím momentem skončila naše účast ve vyřazovacích bojích. Škoda, dá se říci předčasně, měli jsme určitě navíc, ale na to se nehraje, rozhodující jsou góly a těch jsme dneska dali o jeden méně. Sen o dalších bojích a v případě postupu až do finále a následné výhry i šance si zahrát baráž o II. ligu se rozplynul. Kouzlo play-off jsme neodčarovali, tak zase až za rok.

Děkujeme všem fanouškům jak za dnešní podporu, tak i za podporu v celé sezóně!
V tomhle hrajete prim v celé soutěži a to jednoznačně, díky všem!