HC Brumov-Bylnice - HC SPARTAK Uherský Brod

3:6

(1:2, 1:3, 1:1)

Sestava: Čada (Kučera) - Bodlák, Krůžela, Vaněk, Lysák Michal, Lysák Tomáš - Arik, Sopek, Lysák Lukáš, Janíček, Střelec, Pavlůsek, Pavlík, Macháč, Častulík, Novosad, Januška
Sestava: Málek - Diviš, Řehoř, Kadlčík, Kužílek, Uhříček, Tomek, Budil - Mikulec, Horenský, Vaculík, Bařinka, Stiksa, Kadlic, Kotek, Vaculín, Šiller, Šobáň

Branky a nahrávky: 19. Lysák Lukáš (Macháč), 34. Častulík (Lysák Lukáš), 45. Vaněk - 11. Budil, 17. Budil (Šiller), 28. Uhříček (Řehoř), 34. Stiksa (Šiller), 38. Kadlic (Mikulec), 51. Stiksa (Kadlčík). Rozhodčí: Lukáš Janda - Daniel Horák, Patrik Šimiček. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1.

V zápase v Brumově jsme na první gól čekali do 11. minuty. Budil skvěle přečetl rozehrávku domácích ve vlastní třetině, připravil si pozici a nekompromisně zavěsil pod vyrážečku brumovského brankáře. Brumov měl v první třetině dvě přesilové hry, nedokázal se v nich však prosadit. To Spartaku stačila na zvýšení skóre jediná přesilovka. Šiller vyzval ke střele Budila a ten tentokrát od modré prostřelil všechno před sebou. Domácím se podařilo do konce třetiny snížit. Broďané nedokázali na modré uhlídat Lukáše Lysáka a ten v nájezdu našel mezeru mezi Málkovými betony. Domácí dokonce chvíli poté opět překvapili hostující obranu dalším rychlým brejkem, Málek ale srovnání skóre nedovolil.
Ve druhé třetině nechali domácí při další přesilovce vyvézt Uhříčka puk až do vlastního obranného pásma a brodský obránce překvapil přesnou střelou domácího brankáře. Ve 33. minutě rozhodčí po sérii několika podražení překvapivě nechal plynout hru dál, brumovští využili následného zmatku v obraně Spartaku a Častulík snížil na 2:3. Jenže za 12 vteřin měli hosté opět náskok dvou branek. Budil, Šiller a Stiksa rychlou kombinací dostali puk až před bránu domácích a poslední jmenovaný neměl problém obhodit brankáře. V závěru třetiny se sice Spartaku nepodařilo využít přesilovku 5 na 3, ale v následné převaze jednoho muže už dokázal zakončit tlak Kadlic.
Na začátku třetí třetiny dostali možnost výhody dvou mužů i domácí, ale opět se jim nedařilo. Až po skončení trestů se do puku opřel domácí Vaněk a trefil přesně. V 51. minutě při přečíslení 2 na 1 Stiksa nepřihrál, vzal situaci na sebe a přesnou střelou do růžku zvýšil opět na rozdíl tří branek a tím uzavřel skóre za stavu 3:6.