Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlína, 1. kolo, Čt 24.9.2020

HC Spartak Uherský Brod - Moravskobudějovický HOKEJ

1:4

(1:2, 0:0, 0:2)


Sestava: Karel Málek (Lukáš Stojar) - Matěj Tomek, Radim Budil, Jakub Uhříček, Jan Heča, Patrik Vaněk, David Buráň - Milan Šiller, Ondřej Macharáček, Dominik Matula, Jan Mikulec, Filip Stiksa, Martin Bařinka, Michal Hlaváč, Patrik Řehoř, Patrik Kotek, Vojtěch Kadlic, Richard Vaculín, Michal Klusák
Sestava: David Vacek (Petr Helešic) - Mirek Bazala, Michael Theimer, Denis Kudera, Radomír Krunka, Daniel Salát, Ondřej Šťáva - Milan Procházka, Roman Alexa, Radek Vysloužil, Tomáš Sigmund, Lukáš Nováček, Patrik Trnka, Patrik Válek
Branky a nahrávky: 4. Jan Mikulec (Filip Stiksa) - 2. Lukáš Nováček (Milan Procházka, Tomáš Sigmund), 16. Milan Procházka (Michael Theimer), 42. Milan Procházka (Ondřej Šťáva, Tomáš Sigmund), 60. Lukáš Nováček (Ondřej Šťáva, Daniel Salát). Rozhodčí: Jan Grygera - Tomas Šico, Martin Šobáň. Vyloučení: 8:10. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Soupeř z Moravských Budějovic ukázal v Brodě svou sílu. Přestože nepřijel v plné sestavě, nedovolil domácím skórovat více než jedenkrát a sám hlavně díky Milanu Procházkovi zasadil rozhodující údery.
Hosté vstřelili první gól hned ve druhé minutě. Procházka našel perfektní přihrávkou Lukáše Nováčka a brankář Málek kapituloval poprvé. Po první inkasované brance dokázal Spartak ještě rychle srovnat. Rychlonozí Mikulec se Stiksou zatlačili na obránce hostí, Stiksa vybojoval puk a Mikulec pohotovou střelou skóroval. Moravské Budějovice se ale do konce třetiny dostaly znovu do vedení. Procházka sólovou akcí překonal podruhé Málka.
V prostřední části gól nepadl. Zápas nabídl hodně přesilových her. V jedné z nich měl obrovskou šanci srovnat Mikulec, bohužel zblízka našel pouze lapačku gólmana hostí.
Na začátku třetí třetiny odskočili hosté na dvougólový rozdíl. Zapomenutý Procházka zavěsil pod víko uklidňující trefu. Domácím se podařilo ještě jedenkrát skórovat, dorážka Macharáčka ale nemohla platit pro hru vysokou holí. Do prázdné klece pojistil výhru hostům druhým gólem Nováček.

Hlas hlavního trenéra Jaroslava Balaštíka: První utkání sezóny nám nevyšlo. Od začátku zápasu jsme se potýkali s vlastní nepřesností. Soupeř byl přesnější a účelnější. Nedařily se nám přesilové hry. Na druhou stranu jsem kluky pochválil za hru v oslabení a za to, že jsme o výsledek bojovali do posledních sekund.
error

Staň se naším fanouškem i na sociálních sítích!