Hodnocení sezóny 2018/19 – junioři

HC Spartak Uherský Brod – Junioři sezona 2018-19, regionální liga

Ročníky 1999/00/01/02

Hodnocení sezony trenérem Romanem Uhříčkem:

Sezona 2018-19 měla raketový start. Ve skupině „L“ jsme měli za soupeře celky Warriors Brno, Techniku Brno, SHKM Hodonín a HC Boskovice, Uherský Ostroh na poslední chvíli ze soutěže odstoupil.

Pořadí ve skupině po 8 zápasech mělo určit další směřování sezony, hrálo se dvoukolově. V pětičlenné skupině jsme obsadili třetí místo. Výkony nebyly špatné, ale velkým problémem byla koncovka. Zejména v důležitém zápase s Hodonínem jsme nebyli efektivní  v koncovce a to nás stálo postup do finálové skupiny.

Nadstavbová skupina „Y“ měla též svoji kvalitu. Zastoupeny byly i juniorky prvoligových a druholigových klubů. Technika Brno, HC Boskovice, SK Prostějov, Uh Uherský Brod, HC Frýdek-Místek, HC Černí Vlci, HC Orlová, SK Karviná, HK Nový Jičín.

Do druhé části soutěže jsme šli s úkolem zapojit do hry co nejvíce hráčů, dát jim co nejvíce prostoru. Během sezony zasáhlo do hry 23 hráčů a 3 brankáři. Věkově jsme měli mladší mužstvo, převahu tvořili hráči ročníku 02 a 01. Našim dalším cílem bylo připravit některé mladé hráče k případným startům v „A“ mužstvu mužů.

Buráň, Vítek, Liss, Martinec, Kužílek, Marek, uvedení hráči zasáhli do mužské soutěže už v letošní sezoně. V mužstvu byli i další hráči, kteří mohou mít budoucnost v mužském „A“ mužstvu. Samozřejmě za předpokladu, že na sobě budou stále pracovat a budou mít ctižádost a trpělivost čekat na svoji šanci.

Ve druhé části soutěže jsme obsadili 4. místo s aktivním skórem 95:86. 13 vítězství a 11 porážek. Konec sezony byl ovlivněn marodkou, kvůli které jsme nemohli odcestovat na zápas do FM a následně potom jsme odehráli zápas v NJ ve špatné kondici. Uvedené bodíky chyběly, mohli jsme sáhnout na 3. místo.

Účast na tréninkových jednotkách byla dobrá, byli jsme spokojeni. Disciplína a nasazení jednotlivých hráčů byla individuální, někteří zejména mladší hráči měli chuť na sobě pracovat, jejich výkony šly nahoru. U některých starších hráčů byly rezervy, přístup nebyl úplně ideální.

V první části sezony ukončil činnost brankář Chromý. Sezonu jsme dokončili ve dvojici Vystrčil, Šarman. Výkony uvedených brankářů byly solidní, ve většině zápasů jsme se o ně mohli opřít. Mužstvo bylo složeno z našich kmenových hráčů, hráčů Zlína na hostování a dvou hráčů z Uherského Ostrohu, též na hostování. Dobře fungovala i spolupráce se Zlínskou juniorkou. Využívali jsme některé hráče na střídavé starty.

Odehráli jsme kvalitní zápasy, opakované výhry s Prostějovem, Frýdkem Místkem a v Karviné se počítají, spokojenost panovala i s předvedenou hrou.

Naopak se nám nevydařily zápasy s Boskovicemi a Technikou Brno.

Během sezony se utvořila dobrá parta kluků, doufáme, že jsme vytvořili dobrý základ mužstva pro budoucí sezonu. Ročníkové složení na sezonu 2019/20 se nebude měnit, jen vypadnou hráči ročníku 1999. Ze zkušenosti víme, že o složení mužstva se rozhoduje vždy těsně před začátkem sezony, uvidíme jak se bude v uvedeném období dařit poskládat mužstvo.

Na závěr bych chtěl poděkovat klukům za odvedenou práci a popřál bych jim ať se jim v dalším hokejovém životě daří.

Zároveň bych chtěl poděkovat za sezonu i svému trenérskému kolegovi Frantovi Vaňkovi, za perfektní přístup a spolupráci během sezony.

Poděkování patří též i HC Spartak Uherský Brod, že dokázal sehnat finance k odehrání ligové soutěže. V dnešní době to není jednoduchá záležitost.

  • Add to Phrasebook
    • No word lists for Czech -> Czech…
    • Create a new word list…
  • Copy

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na
error

Staň se naším fanouškem i na sociálních sítích!