Mladší žáci o víkendu excelovali

Poslední hrací kolo ve Vsetíně žákům výsledkově nevyšlo, sobotní zápasy s Kroměříží tak měly kluky dostat zpátky do formy. Mladší žáci brzy zjistili, že tým Kroměříže tentokrát nepřijel v nejsilnější sestavě. Navíc se našim konečně dařilo šance proměňovat a skóre postupně narostlo až do rekordní výhry. Ve třetí třetině si náš tým mohl dokonce dovolit prohodit obránce s útočníky.

Starší žáci byli letos s Kroměříží v obou předchozích utkáních lepším týmem a potřebovali po nepovedených výkonech v posledních kolech uhrát opět dobrý výsledek. Jenomže po deseti odehraných minutách svítil na tabuli stav 0:3, soupeř lépe bruslil, naši nedrželi pozice. Pak ale přišla klíčová 14. minuta a soupeř místo jednoduchého zakončení v samostatném úniku zvolil parádičku, neskóroval a z následné akce snižujeme. Jednoznačně zlomová situace utkání. Od této chvíle jsme byli lepším týmem, kluci naštěstí dokázali aktivitu přetavit ve střelené branky a zaslouženě vyhráli.

V neděli v Brumově jsme ani v jednom utkání rozhodně nebyli favoritem. Zde bylo vidět, jak psychika pomůže k lepšímu výkonu. Mladší žáci pokračovali ve střelecké kanonádě z předchozího dne a po první třetině vedli 0:4. Zaskočený soupeř ve druhé třetině dokázal pouze jedním gólem snížit stav. Otázkou tedy bylo, jestli v přestávce dokáže domácí favorit zmobilizovat síly na obrat. Místo domácího tlaku ale s chutí hrající broďané přidali další dvě branky. Brumov přesto v poslední desetiminutovce prokázal své kvality, po dvou rychle vstřelených brankách se vrátil do utkání a malí spartakovci nakonec museli hájit pouze jednobrankový náskok při powerplay soupeře. Ta ale soupeři nevyšla a mohli jsme tak slavit hokejově nejlepší víkend mladších žáků v sezoně.

Utkání starších žáků bohužel ukázalo něco úplně jiného, než jsme na závěr tohoto víkendu chtěli vidět. Kluci absolutně nedokázali pokrýt největší hvězdu domácího týmu, tento hráč samozřejmě strhl k výbornému výkonu celý tým a naši borci museli zkousnout další vysokou porážku.

Ve středu starší žáci dohrávali utkání v Uherském Hradišti. Domácím chyběly největší opory, naši toho bohužel nedokázali využít. V první třetině ještě dokázali udržet remízu, pak si ale nechali nasázet spoustu laciných gólů a bylo po utkání.

Mladší žáci – 20. kolo 2.2.2019

HC Spartak Uherský Brod – HK Kroměříž 17:1 (8:1, 3:0, 6:0)

Sestava: Vrága, Čechman – Obadal, Sedláček, Brulík, Horenský T., Gábrová, Šmíd – Surý, Dubrava, Šimek, Kužela, Chromek, Plšek, Salinger, Fikes, Škubal J.

Branky: Kryštof Dubrava 4, Tomáš Horenský 3, Lukáš Plšek 3, Daniel Chromek 2, Adam Šimek 2, Adam Surý 1, Marek Fikes 1, Tomáš Brulík 1 (Lukáš Plšek 4, Tomáš Horenský 2, Kryštof Dubrava 2, Adam Šimek 2, Viktor Obadal 2, Karolína Gábrová 1, František Sedláček 1, Tomáš Brulík 1, Daniel Chromek 1, Adam Surý 1)

Mladší žáci – 21. kolo 3.2.2019

HC Brumov-Bylnice – HC Spartak Uherský Brod 5:6 (0:4, 1:0, 4:2)

Sestava: Vrága, Čechman – Obadal, Sedláček, Brulík, Horenský T., Gábrová – Surý, Dubrava, Šimek, Kužela, Šmíd, Plšek, Salinger, Fikes, Škubal J.

Branky: Plšek (Dubrava), Surý (Šimek, Dubrava), Fikes (Plšek, Salinger), Dubrava, Dubrava, Šimek (Dubrava)

Starší žáci – 20. kolo 2.2.2019

HC Spartak Uherský Brod – HK Kroměříž 6:4 (3:3, 3:0, 0:1)

Sestava: Popelka – Dlabaja, Konečný, Martinec, Škubal F. – Pešák, Šobáň, Machalík, Gonzalez, Horenský D., Honza

Branky: Dlabaja, Dlabaja, Kopřiva, Horenský, Šobáň (Pešák, Machalík), Dlabaja

Starší žáci – 21. kolo 3.2.2019

HC Brumov-Bylnice – HC Spartak Uherský Brod 20:1 (6:1, 5:1, 4:4)

Sestava: Popelka – Dlabaja, Škubal F., Kopřiva, Martinec – Pešák, Šobáň, Machalík, Gonzalez, Horenský D., Honza

Branky: Kopřiva, Kopřiva, Gonzalez (Dlabaja)

Starší žáci – 17. kolo 6.2.2019

HC Uherské Hradiště – HC Spartak Uherský Brod 13:7 (2:2, 5:2, 6:3)

Sestava: Popelka, Man – Dlabaja, Škubal F., Machalík, Martinec – Pešák, Šobáň, Horenský T., Gonzalez, Horenský D., Honza

Branky: Dlabaja (Šobáň), Dlabaja (Pešák), Dlabaja, Pešák (Šobáň), Dlabaja, Horenský D. (Gonzalez, Dlabaja), Dlabaja (Gonzalez)