Výborně zvládnutá akce Pojď hrát hokej! přilákala v sobotu 23. 09. 2017 mnoho zájemců

V sobotu 23. 09. 2017 proběhla na zimním stadionu v Uherském Brodě akce Pojď hrát hokej! Tuto akci pořádal hokejový klub HC SPARTAK Uherský Brod za výrazné podpory Českého svazu ledního hokeje v rámci Týdne hokeje pořádaného na zimních stadionech po celé ČR.

Již v předstihu předseda klubu Miloslav Gureň navštívil všechny základní školy v našem městě a rovněž mateřské školky v širokém brodském okolí a pozval děti na sobotu na sportovní hry. K tomu jsme využili přehledné informační letáky od hokejového svazu, které tak mohli děti předat svým rodičům.

Druhý ročník tak mohl vypuknout, vše jsme měli připraveno. V registrační kabině bylo živo hned od úvodního zahajovacího buly v 10.00 hod. Rodiče s dětmi se tu mohli seznámit s hokejovou historií klubu, kterou dokumentovali poháry získané klubovými mužstvy od přípravky až po muže. Dále plynule navazovala prezentace, která probíhala v zasedací místnosti klubu. Bývalou „hokejku“ jsme zaplnili skoro celou, to už byla první předzvěst zdárné akce. Na projektoru zde probíhala fotogalerie z hokejových zápasů, tréninků, turnajů všech věkových kategorií a rovněž si všichni zúčastnění mohli všimnout, že hokej nehrajeme jen v zimě. Ukázky z lezních tréninků, tělocvičen, fotbálků a dalších dokazují, že sportujeme a bavíme se celoročně. Často tu tak vznikají nová přátelství a kamarádství na dlouhá společně strávená léta.

Ti první stihli ještě obhlédnout zimní stadion a vyzkoušet si střelbu s míčky či pukem na hokejovou bránu vedle ledové plochy.

Následovala prezentace o hokeji a samotném klubu, kde jsme dětem a rodičům představili vše o fungování výuky bruslení, tréninků a klubovém zázemí. Tato část byla zakončena ukázkou oblékání hokejové výstroje kluků ze druhé třídy, všichni tak mohli vidět jejich samostatnost, kdy rodiče nebo trenéři byli zapotřebí pouze v závěru až na dotažení bruslí.

A přicházela hlavní část programu. Přesunuli jsme se do kabin a mohli jsme děti připravit na vyjetí na led, chybějící rukavice či helmy jsme doplnili z klubového skladu. Na ledové ploše už bylo připraveno 10 trenérů SPARTAKU, 6 šest zkušených hráčů a spousta nových cvičení a zábavy. Pro ty úplně začínající byly připraveny pomocné vozítka, se kterými tak mohli děti beze strachu putovat po ledě a třeba i za přítomnosti rodičů. Co všechno si děti vyzkoušeli, si můžete prohlédnout v Galerii na webu a že je to bavilo je vidět na mnoha fotkách. A co se lze naučit za jednu až tři tréninkové sezóny předvedl brodský hokejový potěr a myslíme si, že to byl pro všechny zúčastněné pěkný zážitek.

Úspěšnost akce jsme zakončili společnou fotografií jak s novými dětmi, kterých bylo skvělých 32, tak přítomnými hráči a trenéry na ledě.

Vyjádřená pochvala od návštěvníků již při odchodu z ledové plochy potěšila všechny klubové činovníky, kteří se na organizaci a průběhu samotné akce podíleli.

Ovšem největším potěšením jim bude, když mnozí z Vás přijdou i na výuku bruslení a hokeje do naší přípravky. Tato pozvánka samozřejmě patří i těm, kteří tady tentokrát nebyli, ale dětem se hokej líbí a můžou si ho přijít kdykoliv vyzkoušet.

Poděkování všem vyjadřuje vedení HC SPARTAKU Uherský Brod.

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na
error

Staň se naším fanouškem i na sociálních sítích!