Klub vstupuje do nové sezóny 2017/18 s novým logem a novým motivem!

Hokejový klub se rozhodl do letošní sezóny 2017/18 plně využít svého názvu HC SPARTAK Uherský Brod a připravil tak pro své fanoušky zbrusu nové klubové logo a motivační slogan!
Nejdříve jsme se v roce 2014 vrátili k původnímu názvu SPARTAK, který stejně zazníval ochozy při všech domácích zápasech. Pokud jej poslouchá soupeř z našeho hlediště a navíc v poslední třetině, nevěští to pro něj nikdy nic dobrého.
V letošním roce jsme dokončili naplnění odkazu zakládajících členů sportovního klubu, který sahá až do roku 1941 a tím se zařazuje po bok nejstarších sportovních oddílů v naší republice. Vedení klubu se rozhodlo vytvořit nové logo, které bude plně obsahovat jeho název i historii.
Proto po vzoru historického bojovníka SPARTAKA má klubové logo tvar jeho štítu, hlavním obrazem se stala jeho přilbice, která v dolní části vystupuje vpřed a otevřená ochrana brady tak symbolicky vykresluje hokejovou hůl. V horní části štítu je doplněn kompletní název klubu a ve spodní části je uveden i rok jeho založení.

Spartakus žil v 1. století před n. l. a jeho původ je zastřen tajemstvím daleké historie. Jedna praví, že během služby v římské armádě upadl do zajetí a stal se otrokem a později gladiátorem. Druhá udává, že byl za svou vzpurnost v armádě potrestán a dobrovolně si tak zvolil osud gladiátora. Dále se už historické prameny shodují a uvádí, že Spartakus byl vůdcem povstání gladiátorů, které se rozrostlo do velkých rozměrů. Jeho armáda čítala tisíce mužů, kteří bojovali za svoji svobodu a proti tehdejšímu zřízení. Římské impérium bylo několikrát poraženo a muselo dokonce soustředit několik svých armád dohromady, aby Spartakovo vojsko nakonec porazili.
Takto se stal Spartakus nesmrtelným bojovníkem a symbolem boje za svobodu, který se svou armádou (týmem), vytrvalostí a vůlí touží po vítězství.

Motivem všech našich týmů a současně věříme, že rovněž fanoušků, se tak stal slogan

„SPOLEČNĚ SRDCEM A VŮLÍ K VÍTĚZSTVÍ!“

Hokejový klub také připravuje nové dresy pro domácí utkání mužů a pro fanoušky šály, vlaječky a puky, vše samozřejmě s novým logem. Pokud se to podaří, budou k dispozici již k prvnímu domácímu utkání mužů, které se uskuteční v sobotu 16. 09. v 17.00 hodin a ve kterém budeme hostit kvalitního soupeře z nedaleké Kroměříže.

Věříme, že se nám nové logo snad vydařilo a bude se líbit i Vám, za což nás přijdete povzbudit na domácí zápasy! 

Ochozy brodského zimního stadionu se otevírají již příští týden v sobotu!

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na
error

Staň se naším fanouškem i na sociálních sítích!