Starší dorost má za sebou skvělou přípravu na sezónu, hodnotí trenér Roman Uhříček

Přípravu na ledě začali starší dorostenci 8. srpna dvěmi společnými tréninkovými jednotkami s mužstvy z Uherského Ostrohu a na ledě v Uherském Hradišti. Bylo to trošku hektické, ale účel to splnilo, pořád to ještě bylo zpestření k suché přípravě.

Od 19. do 31. srpna dorostenci každý den trénovali na domácím ledě v Uherském Brodě. V přípravě sehráli 4 přátelská utkání. Dvakrát s Hodonínem a dvakrát s Brumovem. Bilance čtyř přátelských utkání je tři výhry a jedna prohra po nájezdech. Výsledky v přípravě ovšem nesehrávají tak důležitou roli. Důležitější je budování kádru staršího dorostu pro letošní soutěž. Musíme vytvořit kolektiv, ve kterém bude přirozená konkurence a perfektní přístup k tréninku a bezva parta.

Pár otázek na trenéra Romana Uhříčka.

Jaké je vaše složení kádru ? 

„Mužstvo tvoří mozaika hráčů Uherského Brodu, Uherského Ostrohu a Uherského Hradiště. Snažíme se o doplnění o hráče z extraligového Zlína formou hostování nebo střídavých startů.“

Jste s morálkou týmu spokojen ? 

„S dosavadní tréninkovou morálkou hráčů jsem spokojen, kluci cítí konkurenci a chtějí na sobě pracovat.“

Kdy vám začíná soutěž? 

„Soutěž startujeme 10. 9. v Prostějově.“
Pozn. Trenér ještě netušil, že Prostějov nakonec ze soutěže odstoupí a první mistrák bude jeho tým hrát až o týden později doma s SHK Hodonín.

Trenére, jaké máte cíle pro sezónu?

„Poslední sezóna staršího dorostu, která se hrála v Uherském Hradišti, byla utrpením. Pro letošní sezónu je naším cílem vytvořit mužstvo, které bude během sezóny kvalitně trénovat a pracovat pokud možno v solidním počtu hráčů. Umístění v tabulce jako cíl si nechceme v žádném případě stanovovat. Byl bych rád, kdybychom hráli vyrovnané zápasy a byli pokud možno co nejdéle ve hře o finálovou skupinu.“

Děkujeme za rozhovor a přejeme úspěšný start do nové sezóny.

Přípravné zápasy:

HC SPARTAK Uherský Brod – SHK Hodonín  5:2  (2:0, 1:1, 2:1)

HC SPARTAK Uherský Brod – HC Brumov-Bylnice  9:3 

SHK Hodonín – HC SPARTAK Uherský Brod  9:8 sn  (1:2, 4:2, 3:4 – 1:0)

HC Brumov-Bylnice – HC SPARTAK Uherský Brod  4:5

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na
error

Staň se naším fanouškem i na sociálních sítích!